Hyrje » Sport » Kampionati i Kosoves në futboll

 • Prishtina vetem baraz me Trepcen(video)

  Prishtina vetem baraz me Trepcen(video)

  Pri 22, 2012 14:33

   

  Prishtinasit dominuan gjatë 90 minutave por nuk arriten te realizojn.Loja perfundoi pa gola dhe Trepca me plotë meritë...

   
 • Hysi – Besa 1:0

  Hysi – Besa 1:0

  Pri 21, 2012 16:53

  Skuadra nga Peja “Besa” ka shënuar humbjen e parë në këtë stinor të shtunën në Merdar. Futbollitët e Hysi-t...

   
 • Prishtina barazoi, Vëllaznimi mbetet lider(VIDEO)

  Prishtina barazoi, Vëllaznimi mbetet lider(VIDEO)

  Pri 8, 2012 15:14

   

  Prishtina i ka ndarë pikët me Drenicën në fushën e vet në kuadër të javës së 23-të të Raiffeisen Superligës...

   
 • Prishtina e shkund Dritën(video)

  Prishtina e shkund Dritën(video)

  Pri 4, 2012 14:43

   

  Prishtina e ka mposhtur Dritën në Gjilan me rezultat 3-0 në kuadër të javës 22-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës...

   
 • Raport nga kampionati i Kosoves(video)

  Raport nga kampionati i Kosoves(video)

  Mar 25, 2012 15:26

   

  Foto: Ridvan Slivova Rezultatet nga ndeshjet e sotme janë këto: Drita-Gjilani: 2-0 Trepça 89 – Lepenci: 1-0 Vwllaznimi...

   
 • UEFA sërish injoron Kosovën

  UEFA sërish injoron Kosovën

  Mar 20, 2012 10:45

  Rasti i Kosovës, duket se do të mbetet pa u trajtuar edhe në mbledhjen e radhës të Komitetit Ekzekutiv (KE) të Federatës...

   
 • Golat nga kampionati i Kosoves ne futboll

  Golat nga kampionati i Kosoves ne futboll

  Mar 19, 2012 12:11

   

  Foto: Ridvan Slivova/zeri/ Skuadra e cila bëri bujë në fillim të këtij edicioni të Raiffeisen superligës së Kosovës...

   
 • Prishtina fitoi me mund te madh (vodeo)

  Prishtina fitoi me mund te madh (vodeo)

  Mar 17, 2012 15:39

   

  foto arkivë Prishtina fitoi me mund te madh.Kjo fitore nuk duhet ta gezon aspak liderin sepse rezultati ka mundur te jet...

   
 • Tafili golat ia dedikoi babait

  Tafili golat ia dedikoi babait

  Mar 14, 2012 17:01

  Jo vetëm tre golat e shënuar kundër Gjilanit, por edhe cilësia e dëshmuar më parë në fanellën e Lirisë, janë garanci...

   
 • Baraz i pari me te fundit

  Baraz i pari me te fundit

  Mar 9, 2012 18:42

  Pretendimet e shumta se skuadra e kryeqytetit sivjet do ta fitojë pa probleme kampionatin e futbollit në Kosovë u treguan...

   
 • Shtyhet edhe kampionati i Kosovës në futboll

  Shtyhet edhe kampionati i Kosovës në futboll

  Shk 16, 2012 14:29

  Me propozimin e Komisionit të Garave të FFK-së, të udhëhequr nga Isuf Ajeti, kryetar, komisioni për çështje urgjente...

   
 • Mbyllet pazari i futbollit në Kosovë

  Mbyllet pazari i futbollit në Kosovë

  Shk 16, 2012 12:43

  Ora 16:00 e ditës së mërkurë ishte afati i fundit për të gjitha klubet dhe futbollistët e interesuar që të angazhojnë...

   
 • Fetahu: Pas pesë xhirove, rivalët do të dorëzohen

  Fetahu: Pas pesë xhirove, rivalët do të dorëzohen

  Shk 3, 2012 13:33

  Ka kohë që i mungon elitës së futbollit kosovar, ndoshta jo me paraqitje të shpeshta sa me golat çfarë ai di të shënojë....

   
 • Afat i bujshëm kalimtar

  Afat i bujshëm kalimtar

  Shk 1, 2012 19:48

  Po vazhdon afati kalimtar dimëror në futboll. Deri sot (mërkurë) në FFK klubet kanë paraqitur 31 kërkesa të futbollistëve...

   
 • FC Prishtina ishte në Shkodër (video)

  FC Prishtina ishte në Shkodër (video)

  Jan 13, 2012 1:04

   

   

   
 • Mentor Zhdrella-futbollisti më i mirë i Kosovës 2011

  Mentor Zhdrella-futbollisti më i mirë i Kosovës 2011

  Jan 7, 2012 2:14

   

  Në ambientet e Hotelit Emerad, Federata e Futbollit e Kosoves ka bërë shpalljen e laureatëve për vitin 20111. Mysafire...

   
 • Meda i shpëtoi dënimit

  Meda i shpëtoi dënimit

  Dhj 10, 2011 13:59

  Këngëtari i mirënjohur i estradës kosovare, Mehedin Përgjegjaj-Meda, i ka shpëtuar masës ndëshkimore nga Komisioni...

   
 • Jerat: Prishtina t’i afrohet Bundesligës 2

  Jerat: Prishtina t’i afrohet Bundesligës 2

  Nën 30, 2011 11:52

  Ndryshimet në shtabin teknik që ka bërë FC Prishtina dhe angazhimi i teknikut të ri nga Gjermania, Wolfgang Jerat, ishin...

   
 
 
 
 

AdetAdet Donemiadet düzensizligi
AdetAdet Donemiadet düzensizligi
Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com