Hyrje » Lajmet » Kosova »

Vritet një person në Lipjan

 

Sot rreth orës 12:00, në fshatin Gadime e Epërme komuna e Lipjanit është vrarë një person ndërsa një tjetër është plagosur. “Me të dalë në vendin e ngjarjes policia ka konstatuar se ka të bëj me një vrasje dhe plagosje ku viktima: R. Demiri, 35 vjeç, mashkull, shtetas Kosovar si pasojë e plagëve të marra nga arma e zjarrit ka ndërruar jetë, përderisa, N. Demiri, mashkull rreth 70 vjeç, shtetas, Kosovar është plagosur rëndë nga arma e zjarrit dhe i njëjti është dërguar në QKUK për trajtimin mjekësor” thuhet në një komunikatë të policisë.

Duke përfshirë operacionin e bastisjes i cili është duke vazhduar edhe në këtë kohë policia me një intensitet të shtuar ka ndërmarrë edhe një varg veprimesh operative e hetimore dhe atyre të ekzaminimit të vendit të ngjarjes me qëllim të grumbullimit të provave dhe fakteve që ndërlidhen me rastin dhe deri më tani ka arritur të gjejë dhe konfiskoj armë.

Në të njëjtën kohë policia pasi ka marrë autorizimin e prokurorit publik i ka shqiptuar masën e arrestit policor prej 48 orësh të dyshuarit A. Agushi 35 vjeç, mashkull.  /Globi/

 

 
 • http://www.facebook.com/pranvera.totaj Pranvera Totaj

  per kete rast kush ka dhene intervist e nderuara redaksi dijeni se eshte pak sa e jeshuar sepse policia e kosoves ka genjyer se ka sekuestruar shtepi por e verteta eshte se  une kam qen ne lipjan kur ka ardh dorasi para stacionit te policis edhe ka shti ne ajer edhe u vetdoresua
     komuna e lipjanit qe eshte aq e “mireqeverisur” edhe policia e kosoves aq dembele dhe e pa ndergjegjshme nuk kan marr masa me kohe sepse po te kishin marr masa me kohe nuk kish ndosh kjo 
        dorasi e ka lajmruau policin per disa here qe po i kercenohet n.demiri se nuk guxon te hyj ne pjesen e tokes per qka u bo kjo tragjedi 
     dorasi ka lajmruar policin por policia nuk i ka interesuar per kete gje nga frika e ka bo kta nuk ka guxu me shku 
    dorasi u armatos edhe ka dal i ka vrar njerin edhe ka plagosur plakun 
    dorasi ka fillu me shku ne drejtim te lipjanit prej fsh gadime reth 13 km edhe ka shku para stacionit edhe ka shti ne ajer edhe u vet dorzu duke ju thene 

                     URDHERONI ME ARRESTONI SEPSE E KRYEVA PUNEN TUAJ 
    ateher policia ka arrestuar dorasin edhe ja ka marr armen 
     nuk eshte e vertet nese policia ka ndermarr diqka 
   e verteta eshte se pasi ka ndoshur vrasja policia ka ve[ruar 
  mjer na per policet tane

 • kosova77

  sa po te dhimbet oj pranvere dorasi se sa njeri i mire te koka kan edhe ne zore te koka kan   e pse ka shti me arme ne stacion te policise  se policia tani paska faj  FAJ KAN NJERZTE E PACIVILIZUN  AFER EDHE NJE FSHATE BABUSH KURRE NE HISTORI VRASJE KA PAS 

 
 
 

AdetAdet Donemiadet düzensizligi
AdetAdet Donemiadet düzensizligi
Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com