BabaStars vs Noizy, kush kë e rrahu? (video)

 

Sot në orën e hershme të mëngjesit anëtarët e labelit “BABA STARS” kanë rrahur reperin nga Shqipëria, Noizy, dhe një anëtar tjetër të grupit OTR. E gjithë ngjarja ka ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit në aeroportin e Zurich-ut. Sipas burimeve, Noizy ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe tashmë gjendet në përkujdesjen e mjekëve,raporton telegrafi Ndërsa anëtarët e labelit “BABASTARS”, janë shoqëruar në stacionin policor të kantonit. Dihet se rivaliteti i këtyre dy grupeve ekziston që disa vite.

SHTESË

Reperi nga Shqipëria, Noizy, ka shfrytëzuar profilin e tij në Facebook për të demantuar se ai është rrahur nga BabaStars. Ai ka postuar edhe një video, ku shfaqet shëndoshë e mirë dhe ku po ashtu shfaq një stoli të një prej anëtarëve të BabaStars. Të njëjtën gjë më vonë e kanë bërë edhe këta të fundit, me Ledrin që e ka ftuar Noizyn për duel tjetër në Zurich.

Ngjarja e cila besohet të ketë ndodhur në aeroportin e Zurichut në ora 9:00 të mëngjesit ka pasur për protagonistë anëtarët e ‘labelit’ BabaStars dhe reperin e OTR, Noizyn, ashtu si një mik të këtij të fundit. Burimet e Telegrafit kanë konfirmuar se Noizy ka pësuar lëndime dhe se është rrahur nga BabaStars, por këtë e ka demantuar reperi kontravers.

“Në Zurich në gjendje shumë të mirë. Thuju atyre ta bëjnë një video tani pasi Noizy e bëri hahahahahha”, është shprehur Noizy në profilin e tij në Facebook.

Më poshtë mund të shihni dhe videon në të cilën Noizy ‘reklamon’ pjesët e trupit të tij në ora 15:00, vetëm 20 minuta pas lansimit të lajmit nga ana jonë. Noizy në këtë video po ashtu ka shfaqur një stoli e cila besohet se i takon një prej figurave kryesore të BabaStars, Ledrit.

Nga ana tjetër, disa orë pas rrahjes, anëtari i BabaStars, Visar Shala, ka postuar një fotografi ku është shfaqur shëndoshë e mirë dhe pa shenja nga rrahja. Pos Visarit, në Twitter është shprehur edhe Ledri, i cili ka shkruar:

“A osht bajram sot a?! Se i kena pre dy kurbana për hapjen e Duplex-Club në Zurich Mo-fo City1 haha That’s What’s Up, BabaStars”, ka theksuar Ledri duke i quajtur anëtarët e OTR, Noizyn dhe Onzinon si kurbanë pas rrahjes.

Kështu, ende nuk dihet sakt se kush kë e ka rrahur, por një gjë është e sigurtë – Përçarjet dhe konfliktet mes reperëve shqiptarë jo që do të ndalen, por vetëm sa janë intensifikuar pas këtij incidenti.     /Telegrafi/
Pas kesaj informate te pulikuar Noyzi del me kete video ne facebook

 

Video nga Grupi  Babstars pak rrahjes

 

 
 • http://profile.yahoo.com/YFCTOMKF2M4ZMU3UERMEKQXJAY Paulo

  mir ja ken ba :P

 • XhejmsBellushi

  phuuu ti qifsha robt bre noizy 

 • metcan

  o mir ta paskan ba e ta qifsha nane e kryqalis se ta kisha qi familen ta kisha hjke kryt ty me ba mete ncan ne kosov more grekin e nanes ta qifsha ty e atyne qe te ngoj ty po kush karin je ti qe knon kshtu bala bala palidhje o naqim

 • http://www.facebook.com/era.kosova1 Era Kosova

   ti qi 70 mi nana noyzi fuck allin

 • http://www.facebook.com/people/Armend-MUfc-Zhabari/100002083558326 Armend MUfc Zhabari

  lere noizy lere se te paskan rraf pakez hahahahahaahahahahah qysh bre te rrehen 

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100000238370510 Linda Nalle Xanni

  budall 2-part…qka kan  Allahile ncncnc

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=1246352258 Duli Sadiku

  o unikatili ju vje hakesh ju ve  he ropt jv qifsha  2 palve 

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001114201399 Phaty Metropol

  jav qifsha nanen 2 parve mu keni ba tullusum kishe kush jemi na bre nanen e kllosharve jav qifsha 

 • http://www.facebook.com/people/Love-Paris/100003490767749 Love Paris

  kot e bejne per me shume fame……

 • http://www.facebook.com/people/Love-Paris/100003490767749 Love Paris

  thjesht xfame,askush nuk eshte rraf

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100000352628346 Endri Muratti

  hahah 6me2 ”baba star” me vjen keq po ju them se jeni kurva 

 • http://www.facebook.com/arton.istrefaj Arton Istrefaj

  ev nonen e trimave me pas luftu qeshtu per ven te vet ishin shpall hero e nonen ktyne e atyne

 • IhilasInva

  ghahgahgahgahgahgaghahgagh brravo oo dasht me bo me at berllog per plazma me qumsht oo dasht me lon ne kolic ja pasni gerdit brravo mu ka rrit zemra pot kallxoj hallall ju koft hale ma shum o dasht me shkoq kejt at Minik ooo sedi qsh me shpreh urrejtjen ndaj ati klloshari ati buz frymit hajde ne kosov oo noyizi ta rrasem barkun barut hgahgahgahga ooo u knaqa pi gzimit qe ja pasni prish ftyren.

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001238084792 Afrim Halili

  Jeni si palaço cirku !!!

 • http://www.facebook.com/people/Besnik-Murtezi/1262000937 Besnik Murtezi

  fuck baba star pusys wahhahahaha qe jeni burra me bole dhe me zemer dili nja ka nja whahaha po sja man 

 • http://twitter.com/PrinceDoubleH Prince Double H

  Letër e hapur

   

  Drejtuar Viktor
  Palokaj (Unikkatilit)

   

  Siq ndëgjova koka qu
  Zefi (Unikkatili) prej vorrit, se i paska mbet shpija pa idare e po vjen ne
  kosove mi bo do lekë.

   

  Sa per mos me qu
  punen ma larg (e mos me prit prap 10 vjet deri sat i mledh zefi bolet e vogla
  sa morri e me ardh prap ne vendlinjde, pasi qe e dim, qe Zefi qe 10 vjet te
  plota

  nuk kishte guxim me
  shkel tokë shqiptare / dhe te gjithe e din per qfar arsye ai 10 vite nuk kishte
  guxim ta shkel token e kosoves) dua tja ofroj Viktor Palokaj ni ofert te cilën
  nëse është burr i vërtet do ta pranoj pa rreh qërrpik.

   

  Une Prince Double H
  te ofroj kete ofert:

   

  Vetem UNE dhe TI.

  Prince Double H vs.
  Unikkatil

  Face 2 Face.

  Ballë per Ballë.

  Streetfight.

  Ndaq me rregulla.

  Ndaq pa rregulla.

  Deri në Knock Out (K.
  O.).

  Me gjith qef edhe
  deri në vdekje.

  Live / Drejtperdrejt

  LiveStream.

  Ndaq e bojm Dyluftim
  ne Kafaz

  Ndaq dyluftim ne Ring

  Ndaq midis Prishtine

  Ndaq edhe te qafa

  E ndaq e bojm edhe
  dikun midis ledines.

  Ska problem.

  Veq a ki both?

   

  Transmetimi drejtperdrejt
  do të bëhet në të gjitha shtetet e botës përmes Internetit.

   

  Qe njeher e
  pergjithmon ta vertetojm se kush osht Burr e kush osht vetem femer qe mshefet
  mbas fjalve te veta.

  Kjo osht shansa jote
  e fundit, qe ti deshmosh femijve tu, fansave tu, familjen tende dhe te gjithve
  qe nuk je frigacak,

  por edhe ti deshmosh
  vetes, qe nuk je vetem storyteller e dhifq i lodht po qe je burr.

   

  Une jam i gatshem te
  vdes per pricipet e mia.

  Une jam i gatshem te
  vdes per fjalt e mia.

  Pytja osht se a ki
  both TI a jo?

   

  Une e di qe ky mesazh
  dhe kjo ofert te arrin ty, permes Facebook, Myspace dhe sidomos permes youtube.

  Bonu burr e prano
  oferten e mos fillo me lyp rrena sikur ather ne rastin e koncertit e Zvicrres
  ku ti dhe djali i axhit tend keni pas ofert nga une dhe skeni pas both me dal
  face 2 face.

   

  Sot eshte data 27.06.2012
  (domethan 19 dite para Koncertit tend).

   

  E pash at pidhin e
  powwow ne konferencen e shtypit qe folke sikur mi pas 2 kara perniher ne goje.
  U shihke qe ai pidhi kish frik qe mos po ndodh naj incident ne koncert, sidomos
  masi qe u munojke me ta siguru sigurin.

   

  Mos u bo edhe ti pidh
  mu mshef mas securitis e policis e as mas ambasades se amerikes. (Kjo osht
  deshmija qe frika jote tka hi deri ne fije te flokut.)

   

  Ne krahasim me ty une
  kur vi ne kosove dal shetis me dur ne gjepa ne qdo qytet e skom nevoj as per
  siguri, as per polici as per ambasaden gjermane.

  E a din pse skom
  nevoj per to?

  Sepse une jom burr.

  Edhe e vetmja siguri
  per te cilen ka nevoj burri, ajo osht zemra e tij.

   

  Une jom ai qe i mban
  fjalt e veta.

  A je ti ai qe i mban
  fjalt e veta?

  Ma jep mu këtë shans
  qe ta qi ata nanë para se me ta qi dikush tjetër e um mbet zhig me ta qkërdhy
  farefisin.

   

  Pytja osht a ki both?

   

  Edhe Millosheviqi ish
  ardh ne Kosove me ja jep sigurin e plot,

  po osht pytja se a
  kish pas both me ardh pa siguri.

  Pytja osht, qe a ki
  ti both e bole me dal face 2 face?

   

  Pres përgjegjje
  publike deri me 07.07.2012.

  Mospergjegjja e
  ofertes tregon vetem burrnin tënde dhe frikën ndaj meje.

   

  A je burr a po vetem
  një femër?

  Kjo osht pytja që do
  të percjell deri në ate ditën kur të mbulon dheu i zi, nëse nuk e pranon ofertën.

   

  A je burr?

  Apo vetem nje femer,
  qe nuk kam a shum vleft se nje kurv hungareze?

  Qka do ti
  pergjegjjesh neser femijve tu?

   

  Pres përgjegjje
  publike deri me 07.07.2012.

   

   

  I vetmi.

  I vërteti.

  Prince Double H

  King of Rap

  Hysen Hyseni

   

   

  Esselamu Alejkum
  motra e vllazni,

   

  ju lutem ta
  shperndani kete mesazh, qe neser mos te kete rrena prej Viktorit dhe TBA qe nuk
  e kann marr mesazhin.

   

  A ju fansa te
  Viktorit, une do tjau deshmoj (qysh jau kom deshmi qe 10 vite) jeni tu e adhuru
  ni pidh mashkull.

 
 
 

AdetAdet Donemiadet düzensizligi
AdetAdet Donemiadet düzensizligi
Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com