Kronika e zezë

 

Një 31 vjecar me prejardhje nga Peja të shtunën shkoi tek shtëpia e ish-gruas për të marrë vazjën e tij në Gjenevë. Por, siç raporton Klan Kosova kur mbërriti atje u përfshi në një fjalosje me ish-vjehrrin e tij. Në proces, e nxori pistoletën dhe e vrau 56 vjecarin nga Ferizaj.

Mediat në Zvicër nuk e cekin se ata janë nga Kosova, por e pasqyrojnë gjerësisht lajmin. Ish-gruaja e autorit të krimit nuk ishte në shtëpi në momentin tragjik. Policia dhe auto-ambulanca shkoi shpejt në vendin e ngjarjes, por ishte shumë vonë. Kjo shënon vrasjen e parë për këtë vit në Kantonin e Gjenevës

*************
Një grua besohet të ketë humbur jetën si rezultat i ngufatjes, gjatë zjarrit që ka kapluar një shtëpi private në Lagjen e Boshnjakëve, në veri të Mitrovicës.

“Policia e Kosovës ka pranuar informatën për viktimën e rastit, H. Laçkoviq (1927), të përkatësisë etnike boshnjake, e cila besohej të ishte nxjerrë jashtë shtëpisë nga familjarët e saj, ndërsa besohej të ishte pa shenja jete”, thuhet në kumtesën e policisë kosovare.

 

 
 • Berati

  I pifsha uj per shnet, ne evlad dhe gjak te vetin ju ka perzi ISH vjehrri, e tash let han dhe.

  • Fatoni

   Me qet fytyr te pafsha, se ne prag te deres me ta vra njerin e zemres nuk besoj qe fol keshtu, po shum i poshter tu kuke bre birqeni bre i pa ftyr, dil kah ferizaj e ke per me pa se qysh me pij uj per shnet…

  • mirsadi

   ptyyyyy po qeshit gomari mban edhe kjo tok. ty berat bash kisha pas qef me te takue e pastaj kishe pij uj ti per shnet te atij pisit te cilin poe perkrah, qen bir qeni,

 • toni

  cillin shekull po jeton o njeri po qysh si perzihet me kan ky imir kish nejt me gru e me qik familje po hiqu tina pejan ma qa thojn ,prej ka je ,prej peje largom zot prej teje.

  • florimi

   mir e ka toni oti berat po avritet njeri sidomos shqiptari nuk asht koha e guruit e e drunit

 • florimi

  o ti z. berati dil pak ka ana e kundert ky asht per keq ardhje e ti zotri berati me pas kan babi yt ate kishard keq se sod te gjith kem motra e vllezer mos fol ksi gjana te kota

 • kerkushi

  po normal si na mes veti jemi te rrezikshem.po familjes se te ndjerit ngushtllime.ndersa ati trimit burg te perjetshem.

 • mirsadi

  berat, ti bre zotri (nese mund te te quajm zotri sepse je katundar dhe analfabet tipik), ti ske ndjenja te njeriut. pse bre flet kur sedin si ka qen puna? e nese e ke pas dorasin nga familja e juaj at her e kuptoj se qeni e mbron qenin prandaj thua ashtu.heshtja esht ari e ti mamir me hesht se sa me e qfaq shizofrenin tende. TY nese ste pelqejn keto fjalet e mia at her urdhno bre trim takohemi ku te duash.

 • mirsadi

  Berat, kemi 3 lloje te njerzve e ata jan, 1. qen i biri njerit. 2 njeri i biri qenit dhe 3 qen i biri qenit. e ti i perket ktij grupit te tret sepse po mos te ishte ashtu at her babai i yt te kish edukue ndryshe dhe e kishe dallue te miren nga e keqja e jo me dal me dhen komente duke e perkrah krimin.

 • genci

  o hallal tkoft o berat se mir jaka ba e kta ktu qka pot kundershtojn kokan mazi se grat

 • genc prishtina

  bravo berat tkoft se kta kokan mazi se grat

 • mirsadi

  genc secili flet aq sa din ashtu edhe ti haver. kaq din kaq flet. bye

 • Kushtrimi

  Kushe pengon baben mi vizitu qiken kjo mundet mi prit, ai erifi u dasht me e dit ket punė. Po me dhimbet qaj sabi se kta tjert asnja.

 
 
 

AdetAdet Donemiadet düzensizligi
AdetAdet Donemiadet düzensizligi
Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com