Qeni i sharrit fiton ne luftë me ujkun(video)

 

Një pjesë e nje film dokumentar ku tregohet një qendrushmeri e qenit te sharrit në luftë me ujkun.Kjo video eshte incizuar ne vitet 1970 ne fshatin Gllobocice te Kosoves ne kufi me Maqedonine. Dhe qeni sharrit eshte marre nga nje fshat i Tetoves .

Filmi është i adaptuar në gjuhën serbe,por ka te beje me nje familje ne Malet e Sharrit.Pasi ujqit sulmojnë stallën me dele dhe fillojnë ti mbysin delet,arrijn qet dhe ketu fillon lufta e vertet:për me shumë shikoni videon

 

 

 
 • toni

  ju lumt kosovalbaner per kete video,ju kisha lut qe kurr mas me hek kete video se na nevojitet neve shqiptarve,jemi ba sot si kto delet ne video qe i han ujku nja nga nja dhe presin tjerat renin kur do tju vjen

 • Ymer Vehapi,inxh.dipl.xeh.

  Hallall ju qoft se me qenin e sharrit nuk ka. Ky eshte shembull se si duhet te luftoi edhe shqiptari se ndryshe quhet edhe qen shqiptari.

 • Zeshkanja

  Po nuk ka pasen faj ai qe e e ka nduen GOMARIN per kandidat se kafshet po dalin me forte .edhe me te meqem se njerezit.Ani qeni i sharrit.MBRET MBRET I THUHET KETIJ .

 • Edi

  Kjo video eshte incizuar ne vitet 1970 ne fshatin Gllobocice te Kosoves ne kufi me Maqedonine. Dhe qeni sharrit eshte marre nga nje fshat i Tetoves .Qeini i sharrit eshte qen ILir dhe qe shqiptaret krenohen me kete race qensh .

 • vezhguesi

  Jo qishtu dhjete qe te Sharrit me dy ujqi normal qe fitojne qente, edhe arusha me pas kane dy i kishin mbyte.

 • Vakti

  Përshendetje per te gjith.Kjo nuk asht edhe qaq aktuale po kjo video ka qen en youtube qe sdi sa koh.Po normal se kjo rac asht e dedikume prej vetem per kit gjë ne mbrojtje te shtazve shtepijake-Po qysh me mujt me i ba wedhe qita politikanet tan si kit rac te qenit qe eluftojn armikun e jo me ta prue ne torisht.Me rrespekt per te gjith.Vakti..!!

 
 
 

AdetAdet Donemiadet düzensizligi
AdetAdet Donemiadet düzensizligi
Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com