Hyrje » Lajmet » Kosova »

Baba i deshmitarit “X”:”Kam festuar kur u lirua Fatmir Limaj”(video)

 

Baba i Agim Zogajt(Deshmitarit X-Komandant Murrizit).”Kam festuar dhe kam shtime armë ne ajr 5 here kur u lirue Limaj nga Haga.Nuk kemi keq me askend .E verteta do te del ne sheh.¨tha ai.Familja e Agim Zogajt janë të quditur dhe të mllefodur përse kan shkuar pak njerëz në vorrim dhe po ashtu edhe ne te pame,kur dihet se djali i tyre luftoi për lirinë Kosovës dhe bile edhe vdekjen e beri ne interes të Kosovës.

Në Nashec të Prizrenit mërzia shtohet edhe më shumë për faktin që pak njerëz po shkojnë për ngushëllime në familjen Zogaj.

Babai i X-it, Idriz Zogaj ka thënë se Agimi duhet të shihet si hero sepse gjithçka ka bërë për vendin deri në momentin kur sipas tij nuk mundi të durojë më torturat, raporton Klan Kosova.

 

 

Për më shumë shikoni videon

 

 
 • atdhetari

  zoti ju qofte sabrin dhe salametin dhe te verteten thuajeni edhe po t ejete e hidhua mos i shtremberoni fjalet e djalit tuja keshtu ja bani nderin atij

 • emri juaj negji_ger

  udesht ma heret ore agj mi fol djalit ejo meimarr nqaf tbit e luftes po nermal qe stvin e ishalla asnjo ste vjen se zoti imadh esht edhe eka marr mfal per ofendim ama eka meritu eti fatmir limaj te lumt o burr klm

 • qaqi63

  Gjermanet: nji here vetevrasje , pastaj vdekje e natyrshme hm sa te besueshem jane keta(hiq nuk jan )
  familjes ju qoft zoti forc.

 • D.r

  Valla bre Migj kta u dasht me mendu maspari djali jot qe u shku per at dynje qe me ban kesoo marrzirash nuk ta shkel kush pragun apaska najsen ka keq se mos met ardh kush met than tishnosh ska valla e ty zoti te lasht shnosh e i paq te tjert e vepra qe ka ban ai per tmir si hupkurr po edhe ket veper qe e ka ban nuk do e harroj historija edhe pse ka qen UCK u dasht shum me mendu e mos mu shit prap po birin tuaj ta bleu serrbija me pare e EULEXI e Fatmiri ska dasht me jap pare me ble ata se osht edhe ka me kan i paster rrespekt per ata qe e duan atdheun edhe qe punuan e punojn per ket atdhe edhe pse asnje sjem qe e duam kosoven qysh shkruajm se po ta duam kosoven qysh thojm na valla bila ishum shku e kishum ban pak rezistenc atu ku jan barrikadat po ncukkk respekt kaloni mir

  • ec bre

   d.r shume pe po perzishe edhe nge po kishe po shifet qe je i kafeve ose i ke shoke kta milionerat e kosoves e ske nevoje me punue

   • D.r

    (ec bre) jarani jem un i kam kry punt ne pranver e normal se tash veq baj sefa edhe kta miljonerat nuk don me than sen pse ikam te afert naja prej tyre Bexhetin e kam Daj a je i knaqur tash,Jo bre jaran jam ne pun po punoj ama jo me kaci si tii po ma shum me pc e per ata me del koh edhe me komentuu kaniher nese tkam pengu ty personal me fal ose nese thu ti un vetem hi e lexoj ketu e nuk komentoj klurgja me si thua tii un ja bej rrespekt ke nga un Norwayy

 • Trimi

  qyre ti D,r dhe ti negji_ger.qe po dishi me fol ju jeni me serbi mos harroni,se njeri ska shkue rastesisht me luftue epr kosove, e leni ju ato kamofllazha t’hamamit,se edhe ju jeni garant shpiuna te Fatmir Limes,qe ju ka ble me pare,e shitni pordha ktu,marre per juve,se ju spaski karakter njeriut,as te shqiptarit hi,jazik ju kofte.se vet e keni myt njerin,ju,ose ata shokt e juje qe i keni atje ne diaspore,se ju per karrike edhe per interes e mytni edhe vllaun e juje,po ska me ju shkue gat,edhe juve hiccc

  • D.r

   (Trimi) paj tash sa na ka jap ymer Allahu bre djal para kohe nuk muj me vdek edhe as nuk jam shpijun as nuk kam paskurr te familjes qejan merrme keto gjera edhe skam te bej kurgja me as nje politikan Fatmirin e duu se osht i drejt edhe te gjith ata qe jan pro UCK-s kam rrespekt per ta e ata qe i dalin e shiten per pare e folin kunder shokve te vet un atai urrej edhe memu jepr rasti vet ja shkrepi nje plumb Bodhve

 • Gezim Ndrecaj

  Nuk ka mundesi qe babai I Agimit nuk e paska dite per 11 muaj se ku e ka djalin,po te ishte keshtu do takonte ish-shoket e tij ne UCK e dicka do bahej.Nuk te detyron kush me force me dale deshmitar por vetem ofertat me pare e ”jete te sigurte me identitet tjeter”.Kjo le te vleje per te gjithe ata qe mendojne se perfitojne me deshmi te tilla.

 • rrnoft amerika

  o njerz si eshte e mundur krejt ata qe jan deshmitar ndaj limes te vdekin
  duhet me ngulm te kerkohet si beri autobuzi ndeshje ne austri e si vdiq denuncuesi i limes

 • shaban

  Me siguri Agimi i vrarë duket se ka ditur shumë gjëra dhe prandaj e vranë, se kush e porositi vrasjen ajo dihet.

 • Jonis

  PER SHPIJUNAT E UCK AI NUK KA QEN USHTAR PO KA QEN SHPIJUN NESE DEL EDHE FOL KEQ PER SHOKT E LUFTES
  ISHALLA KURKUSH NUK VJEN ME JU PA
  ZOTI ASHT I BADH E DREJTA ASHT ME LUFTETARET ME TRIMAT E KOSOVES E JO ME RRENAT E KTI TE PAFTYRI

  • atdhetari

   a po lodhesh a jo prej kragujevci po komenton ti a

 • kobra

  po hajnat jan mat zi se shpiunat ky limaj me paren e fukaras tu e vjedh e tue lon ne mjerim u bo miljoner une qe 30vjet ne gurbet sun bona sen e aj me 10vjet liri miljoner turp me varfru te varfrin edhe ma teper e me qu buz vdekjes

 • emri juaj negji_ger

  valla bre trim edhe ty tgjan si kto se ky mut ish kan shpijuni i uck ish kan ky mut eti shko me to trim

 • seferi…

  mosni more ,mos u shprehni keshtu,nje fjal emir per familjart,esai perket agimit nese dikush enjef personlisht ,mundet me komentu,e ata qe se njofin mos hini ne gjyna,se e dhe disa komandosa,qe kan shku ne uqk,kan bo men qe kurr nuk ndalet lufta edhe deshirat e tyre,eshte mekat me fol pa dit gjendjen,

 • kosovari

  O migjo ,mendohu pak se kete qe ka bere djali i juaj i ndjer tash eshte nje gjest i lig !Si shkoj ai ne gjermani si deshmitar i dubluar dhe mu te i vllai -no coment!

 • mona

  posht tradhtaret e kombit

 • llapjani

  Posht tradhtart e kombit Rrofshin per jet Fatmir Limaj me Shok

 • LIND

  vdekje e tradhtarve perfundon ne ket menyr posht te gjith tradhetart ishalla zoti i qon ne ferr te zi

 • SADIKU

  si do qoft qeveria e kosoves ashte dashte me kerku pergjegjesi nga euleksi se ndoshta njeri ka qen i kindapum nga euleksi sa i perket Fatmire limes ky njeri ashte HERO I GJALLE RROFT LIMAJ RROFT KOSOVA

 • kimi

  si do qoft qeveria e kosoves ashte dashte me kerku pergjegjesi nga euleksi se ndoshta njeri ka qen i kindapum nga euleksi sa i perket Fatmire limes ky njeri ashte HERO I gjall GJALLE RROFT LIMAJ RROFT KOSOVA

 • kimi

  duhet qeveria e kosoves te kerkoj pergjegjesi nga euleksi sepse simbas fjalve te familjarve ky njeri ka qen i detyruar me dhun tedeshmoj rrejshem sepse me qdo kusht po shifet seqellimi ashte te eleminohet FATMIR LIMAJ NJERI QE KOSOVEN DON TA BAJ LULE

 
 
 

AdetAdet Donemiadet düzensizligi
AdetAdet Donemiadet düzensizligi
Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com