Hyrje » Sport » box »

Luan Krasniqi rikthehet ne ring

 

Është njoftuar nga burime të sigurta se boksieri tani 40 vjeçar shqiptarë Luan Krasniqi do të rikthehet në ring pas 3 viteve në Nëntor ose Dhjetor 2011. Flitet për një duel me shpresën e re gjermane Michael Wallisch i cili ka 7 duele, 7 fitore dhe 4 KnockOut´s.

Wallisch i takon skuadrës EC BOXING nga Hamburgu, ai është 25 vjeçar dhe e mban titullin internacional të Gjermanisë në peshat e rënda.

Krasniqi deshiron të marshoj edhe njëherë drejt titullit të botës, por natyrisht se i duhet sëpari një duel dhe një fitore e thjshtë për të hyrë mëpastaj sërish në bisedime me televizionin gjigand gjerman RTL dhe me kompanin e vëllezërve Klitschko për një duel të mundshëm dhe shumë fitimprurës me Vitali apo Wladimir Klitschko.

Michael Wallisch (këtu djathtas në Foto) nuk do të jetë “kafshatë e vogël” për boksierin shqiptarë, ai është me origjin nga lindja e Gjermanisë, prej nga vinin shumë kampion të mëdhej gjerman dhe ka për synim poashtu tituj Evropian e Botërorë, që do të thotë se dueli Krasniqi vs. Wallisch do të jetë shumë kualitativ dhe i hapur për të dy rivalët./AlbanianBoxing/

 

 
 • isamedin

  kot eka seki nuk asht bokser po asht njeri rrugac njeri ipa civilizum tan naten egat ne muzik ete nesermen ne ring hallku ta thejn hunen shoki

  • Flamur

   mirja pas ke bo

 • abeja

  hahahha dej ne nentor a dhjetor sahora smuhet a i hin naj thera diqka sikur qe pat ne shkurt te ketij viti mu rre edhe u smu e sa herpi ka takimet e gjata qdo dit e nat tu mendu per ring po ftofet e pej tute mejher pi dhem dikun ahaah ktij duelin duhet me ja ba befasi ma se shumti dy dit me prit nashta ban diqka se kur po ja la,n gjat po ftofet e mej her smuhet nuk asht hera e par qe ndodh kshtu edhe ksiher ashtu ka mendodh kurr nuk besoi se ka naj meq dej te shoh ne ring nuk besoi

 • Niki

  rri ma mire qaty neper muzika e mos na korit krejt!!se nuk te len mi qele syte hiq!duhet mu ushtru per mu kane boxer,e jo me llutate tan naten e diten me fjet!!

 • basel

  luani asht ni boxer i mir ,ju kuptoj juve qe jeni te zhgenyer edhe un jam i zhgenjyer ,po asht mir ti jepim perkrahje qe te fiton shancen per te boxuar per titullin e botes ne menyr qe te mburrime me te .

 • llapi

  o luan me hup s hup kurgju po po me vjen inati me trreh turli hubshi nejse dil amo koqitu fort edhe ushtro sa tmujsh kryesorja edhe ne te rrefshin bile te paguhet amo qit meqin epar duhet pa tjeter me fitue suksese bre burr se atu dikush duhet me hup bile ishalla k.o nuk bjen ti tramen e fort ekie rroke niher ne mjekerr vlla edhe kryeje punen zoti te ndihmoft valla ne ardht puna me kliqkot me u rreh ni rrefsh qata rust krejt hallall te kofshin se tullusum mu kan ba edhe mus ushtro neper salla po shko ne deqan atje eprej dru me sakic pa mreh edhe pi uj kroni edhe tue nga shko mushe traktorin dru e tanaj para traktori ktheu ne shpi edhe ato tue nga e pa pushue qat´her dil un ring edhe beseoj qe ma shum se ni rund ska me tu dasht edhe niher suksese

 • rrushi

  mir e keni ju bazel por qfar mburrje do kemi me te kurse me kujtohet shum mir ne hamburg kur ka pas duel edhe fitoj e aziz salihu i ngrati ja vuri flamurin kobetar ne krahror luani i ngrat e hjeku sikur te mos ishte edhe i kombit te vet .. e tani mburrje ne te mburremi me te jo ore ;) )

 • dan

  po une e kam ni mendim qe ta provon edhe niher ama le te ket kujdes mos te lazdrohet e te na zbardh fytyren krejt shqiptarve se hallall e ka qe te jet kampion sukses Luan

 • kritikuesi

  e more Luan, po edhe sa here do ta provosh ,,fatin,,. Normal qe te gjithe shqiptaret e perkrahim dhe i deshirojme fitore.Mirepo nje ,,luan,, nuk do perkrahje, ai do zemerim, e per tu zemeruar duhet pasur zemer. Ishalla i shkon puna mbare e une kam nje keshille: Luan, sa per tani punen me te mire qe je duke bere eshte komentimi ne RTL. Vathdoje kete pune se sa per ring…..eh.

 • yeta itali

  gjithmon me fit ska duhet me pas edhe humbje edhe humbja pjes e lojes po na shqiptart e nenqmojm tonin shumm e sa per ata qe kan than veq neper muzika ka sa ja kan pagu naten ata qe u kan aj ne muzik .

 • kapllan

  o more Luan paske met pa pare se nuk munesh ti mu arreh

 • blerimi

  luan krasniqi pe lun rrolin e thesit gjithmon kur po del ne ring po edhe pse pe rrehin bile po merr pare me dajak hahaha hahaah!

 • Edy-Gjermani

  Hahahahha Hej njerz ky nje jave para se me i ardhe termini me u rref ka me dal prap si heren e fundit me than se ja e thej doren ja kemben kshtu ce mus u merrni me ket idiot se ky esht thjesht nje djal i keq se na ka marr ftyren ne Gjermani….Shanc nuk ka me u rref ky me kllickov se ta bajn per Spita per 30 cekonda……

 • Jonis

  LUANI KA ME ARRIT TE MAR TITULLIN E BOTES KUNDER KLIQKOS I VETMI QE JA THEN HUNDEN KLIQKOVE ASHT ARUSHA LUANI I MADH URIME LUAN TITULLI I BOTES

 • haradinaj

  e more luan pom doket se pot shoh tut kcy vesht . mos na bo hor edhe mos na merr koh kot ,nese te vynjn pare dil e lyp te jepim tan kapak ,

 • Ardiani

  E kaher ky eshte dasht te ndahet nga ky sport,por cka mi be trurit qe nga te rrafutit i ka ikur fare…
  Sporti luftarak kerkon talent,pune dhe disciplin,a qe mjerisht keto dy te fundit Luani nuk i ka.
  Normal,sportistat me ni qik truri ndahen nga sporti si kampiona ,ashtu sic u nda dhe i madhi Aziz Salihu,e jo si ky.Luani po nuk u vetdisue,po nuk e merr, ma me seriozitet,ateher ka rezik ti len kockat ne ring.Boksi nuk eshte balet,por vend lufte…Me ne fund ,uroj qe te dal si fitimtar.

 • meti

  KA MBET PA PARE DO ME MAR NAJ LEK SHOQI

 • arden

  valla kti zhuganit meja qi nonen osht pak po ky mas pari nuk asht shqiptar ky osht kopil shka hiqni qijani nonen kti pederi per ket mut sja vlen me shku as ne gjermani e le mo me shku me pa ket mut tu boksu

 
 
 

AdetAdet Donemiadet düzensizligi
AdetAdet Donemiadet düzensizligi
Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com