Skandaloze ne TV Klan

 

Pushimet verore po trokasin në derë… Parapërgatitje intenzive. Ne mërgimtarët që moti kemi prenotuar pushimet në vendlindje. Më pas edhe me familjen më të gjërë apo miqë tjerë për disa ditë të çmallemi me bregdetin shqiptarë. Për këtë nevojitet edhe një gadishmëri psikologjike, mbase “gafet” në trojet etnike shqiptare gjithnjë janë të mundshme!

E para ndodhi me kryebashkiakun e Tiranës, z. Edin Kristaq Rama, kur e bëri kryeqytetin shqiptarë për një javë rresht “madhështore” me çdo gjë serbe, e në fund edhe i ndau “Çelsin e Tiranës” një këngëtari psikopat serb që edhe i nënçmoi shqiptarët si komb…dhe as që shprehu keqardhje për viktimat shqiptare të Kosovës, përkundër asaj që ende Toka amnore avullonte nga gjaku! Ende nuk ishin mbledhë eshtrat e shumë të rënëve në altarin e Lirisë! Ende nuk janë kthyer kufomat, për të cilët shterruan lotët e verbuan sytë e nënave, etërve, nuseve dhe jetimëve që ngelën pa më të dashurit e tyre. Ende nuk iu dhanë vendin meritor as djelmoshave nga Shqipëria mëmë, që veç tjerëve kishte edhe të tillë që lanë jetën luksoze në perëndim dhe u radhitën në radhët e UÇK-së.

Dhe sot në mëngjes, gjersa bisedoj me fëmijët për bukuritë dhe madhështitë shqiptare, kishim jo rastësisht edhe televizionin “Klan” drejt për drejt nga Tirana me emisionin “Aldo morning shou”! E tëra rrjedhi për mrekulli kur ai “Aldo-palaqoja” ne studio, pas nje telefonate të një dëgjuesi nga Amerika, ia futi këngës serbe gjer në maksimum, kur bindja ime ishte se TV KLAN i takon bastionit kombëtar. E mora ne telefon dhe e luta të ketë kujdes se ndjehemi të provokuar ne shqiptarët që ende nuk na është kuruar dekubiti shekullor që na shkaktoi Serbia. Përkundër papërfilljes, që më mbylli telefonatën dhe bëri me dorë (pasi e pëcillja në ekran), që nënkuptohej tepër fyese(!!!), për inat e lëshoi prap muzikën nacionaliste serbe dhe gërvallej si derr e asnjë fjalë se kuptonte fare veç refrenit “ajde,…ajde”!!! E luta Zotin: “hapu qiell e hapu tokë”! Më pastaj i shkrova edhe një letër redaksisë së Klanit, por as që e çau kokën kush… dhe përkundër pritjes sime! Andaj këtë dukuri desha ta bëjë publike dhe të lus gjithë shqiptarët të bojkotojnë këtë medium, përkundër asaj që jo vetëm kam pasë simpati por edhe e kam përcjellë që nga mëgjesi e gjer pas emisionit “OPINION”,me lajmet e fundit, plot 7 ditë në javë. Dhe që nga Drejtori gjenaral z. Aleksandër Frangaj (që e çmoja shumë veç punës udhëheqëse, edhe si shqiptarë të kristaltë, me kulturë e bagazh të lartë) e gjer tek puntorët përcjellës i njoh dhe i kam çmuar shumë. Dhe deri sa nuk kërkojn FALJE PUBLIKE si medium bëjë APEL të braktisim këtë televizion.

Me shpresë që s’do të bie në vesh të shurdhër e në sy të verbuar ky reagim i imi, pres përgjegjje nga Stafi redaktorial e drejtues i TV KLAN-it!/ Hasan QYQALLA/

Koblenc-Gjermani, 20. 06. 2011

 

 
 • drini kosov

  po sod ne keto dit televizjoni i shqipris me leshu keng serrbe jo mir hiq po sedi qysh atina digjeji sja ka qorru zoti i madh syt

 • drini kosov

  po ska faj se ky tipi koka serb i ke bile po nejse shum si kta na kan lan te ndar gjithmon kshtu koka gomar i mjeri aj per veti

 • TOLI swe

  Pershendetje z.Hasani ju jam mirnjohes per ket qe keni shkruar po me gjith at fajtor jemi vet qe paguajm aq shume para per nje hiq siq jan televizonet shqiptare nje RTK ka qen disa koh pak e mire por tani edhe ajo eshte politizuar un kam paguar shume nje her per digitalbin pastaj edhe paketen tring por jam shume i zhgenjyer e kshtu qe tani per tani me mire tv te huaja se ato qe ti acaroin nervat imagjino sikur ti shkoj ndermend nje tv serb te lshoj nje muzik shqip qfar dot ndodh un them se do ti fundi botes e nuk do te ndodh nje gje e till. Ju jam shume mirnjohes z,Hasani dhe i bashkangjitem mendimit tuaj ja kalofshit siq eshte me se mire pershendejte nga Suedia

 • hashimi ne na ka qliruare

  o hasan o vlla
  un jam prej komunes se fush kosoves
  gjyshi im tregojke gjat luftes se dyt botrore kur kishin pas arredhur partizanet e shqipris tregojke gjyshi dul nena e gjyshit perpara partizanve shqiptar e ju tha shyqyr qe erdhet e na pshtoni prej serrbit
  e kur ja ktheu partizani i shqipris qa po fol ashtu se ne serrbin vlla e kemi
  o hasan o vlla rrnoft amerika se keta naj kishin ber qysh naj kan ber ne tivar

 • Ari Wien

  NUK E NDEGJOJ AS PLAN NUK E KAM MI NDEGJU KETA PRO SERB E GREK.

 • oslo

  Ende ka kohe z,qyqalla qe te kuptohet drejt kjo politike e deshtuar e shtetit ame them keshtu se kjo qenka skandaloze dhe pertej skandalit por ama thierrja e juaj eshte e arsyeshme po te pakten ta dine disa qe gjate kohes se zgjedhjeve te fundit e quajshin edhe tv kombtare qe perkundrazi eshte ekunderta,

 • fatmir morina

  pse more po luni me ne e nuk po e qitni siq duhet at hamom filmi e keni qit por ekeni hjek prap mos boni hajgare ja qitne qysh duhet ja hiqne krejt pse po e boni punen veq me shkru fjal pa lidhje tung
  Stafi: apo e din vet cka ke shkrue…Kjartsoe pak per cfar filmi po behet fjalë

 • kaqanikasi

  marrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee duhet mi ardhen

 • Albison

  Ke tveprim me ba nje qytetar i rendomt si ka hije se jo ni Redaktor,ket person e kisha ekzekutu para sheshit Skenderbe ne Tirane,ska shum moti ne ITALI e djegen flamurin kombetar Shqiptar Serbet edhe ket tip si duket si ban pershtypje aj veprim Serbe.analfabeti ma i madh Serbe se kish lshu ni muzik ne shqipe.turpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

 • Shqiptar

  Kenget Serbe degjohen ne shume shtepi apo makina Kosovaresh (e drejta e cdo njeriu persa i perket shijeve te muzikes) megjithese une personalisht s’e duroj dot gjuhen Serbe), por nuk jam dakort dhe biles e quaj shume fyese qe mediat tona dhe ne kete rast TV Klan ka lejuar te transmetoj kenget serbe ne emisionet e tyre. Por mos harroni qe ne Shqiperi nuk jane te gjithe shqiptare. Kur ne zihemi me njeri tjetrin, shahemi dhe ulim vlerat tona Serbi vazhdon me qetesi te na e marri kalane nga brenda. Turp. Akoma me e rende dhe shume i indinjuar jam ndier kur kam shkuar per te degjuar muzike ne nje lokal nate ne Tirane, qe kengetarja shqiptare vetem kendonte shqip per 2 pare te felliqura dhe kengetaret qe dinin te kendonin vetem shqip rrinin ulur e prisnin kur tu vinte rradha. Ate nate degjova vetem 2 kenge shqip. Me ka ardhur teper keq. E dime qe arti s’duhet perzier me politiken por sic eshte permendur edhe me lart plaget e luftes jane akoma te hapura dhe s’kane per tu mbyllur kurre. Kemi ne kenget tona shume te bukura qe jam e sigurt qe do ti jepnin emisionit “Opinion” me teper sukses dhe mbi te gjitha dinjitet. Zoti QYQALLA bashkohem 100% me mendimin tuaj – Respekt

 • fehmi

  He more Hasan deri sa të ketë këso shqiptar që e duan Serbinë më shumë se që vet Serbia e imagjinon, është mëkat të akuzohet Serbia se nuk po na len rehat. Të tillë janë elita intelektuale dhe politike shqiptare por dikush është i zëshëm, dikush si nën hund e të tjerët janë të heshtur, ama çojnë ujin në mulli të Serbisë, me apo pa vetëdije.

 • UNE

  shka ju ke kap edvinit se ma te mir e ki salen bile ndash me dit tv klan esht pikrisht e sales se edhe medijat i kan te ndame po mos ja fut kot edhe ti

 • ARTA

  AUUU KJO SKOKA GJO NA KISHIM IK NGA LUFTA ISHIM NE TIRAN PERBALL PALLATIT KU BANONIM NE NJE RESTORAN E LESHOJSHIN MUZIKEN SERBE FULLL VOLUM VET NGA INATI SE KA KOSOVAR NE AT LAGJE NUK QYDITEM NGA KETA NJEREZ QE JAN SI KAFSH DO DO NE THONJEZAAA

 • bossi

  PO KTA SKAN DALLIM KURGJO PI SERBVE O BURA;VEQ SHQIP SHKA FOLIN SE KTA ME FE E ME ADETE KJT NJEJT SI SERBT IKAN PERQATA MOS U HABTNI SHUM SE KTA AJ ANVER KALI IKA LAN 100 VJET PERMAS;KTA JAN TRATHTAR

 • nuhi

  po sosht mu habit se ne shqipri ka nje numer te serbeve te cilet jetoin ne shqipri e normal se eleshoin edhe muzik serbe e osht mir mej regjistru sa serb jon ne shqipri se sipas disa analizave temijat tuja fillu prej edvin kristaq ramoviqit(rama) jon disa serb ose pro serb ka shum ne mesin etyre

 • dona

  paj shumica e qytetarve te shipris me shum e duan greqin se kosoven nuk eshte aspak diqka per me u befasu per mu sepse edhe moti ne abc new ne art eshte paraqit kosova bashk me serbin jo kosova e ndane prej serbis keshtu qe aspak befasuese

 • xen – vlora

  Nuk eshte mire te bojkotohet i gjithë mediumi per arsyeje të një sharlatani që nuk e ka vendin në ate televizion. Atij nuk i takon ai vend qe e gezon dhe duhet behet peticion apo çfardo qofte qe te liroj ekranin e teliviyionit me te mire.

 • jetoni

  pershendetje ende nuke po kuptajna shumica se kushe jane nipate eshkijeve dhe kushe jane kumunistat qe ijapin bijne shkavelleti dhe gerrkut
  Kta jane dhe ka shume te tille ne tokate ku banojne shqiptarte
  nje her aje fare prifti nipi ishkavite etashe dhe ky po apo kuptoni se mekane keni pune kushe ju perngjane shkive mamire se ata te cilerte hajne dhe pijene sikur ta kushe bene si ata aje eshte qsi rraje nuke endegjoje asne kanale shqiptare se aty shkilete shumica dhe sundone pakica nuke rrespektohete asnje her shumica po nenqmohete
  deri ate dite kure ta kuptone shumica seme kane ka pune

 • llapi

  o Keta te Shqiperis ma shume po i dojshin shkijet se neve Shqipetareve te Kosoves apo e shihni vajzat e Shqiperis sa martesat i bajne me shkije martohen dhe lindin shkije te vegjel se po tuten mos po ju hup fara e shkive e tani disa thojn bashkim me Shqiperin e valla jo ma mire vet se me keta horra dhe miq te serbis e shkinis.

 • sefedin

  popopo PLOTSISHT PAJTOEM ME JUVE ZOTRI HASANI ME KET TIPIN MA NEGATIV TE FALA JU PERSHENDES NGA LOS ANGELESITUNG

 • naimi nga hollanda

  une mendoj senduhet ne pushkatim para popullit me qit at gomar grek aserb qka eshte nuk edi

 • drini bruksel

  more at pis nuk duhet me lan asni minut aty at duhet me qu ne nish net jetojn e net ndigjojn ken serrbe se ksi tipa e kan nda kosove bashk me shkie .

 • KOSOVA

  Po nuk bahet nami bre per nje muzik ne gjuhen Serbe ajo asht pun e vogel, i msheli vesht edhe se ngoj hiq.edhe e ndrroj programin,, PO QKA ME JU BA DO PUN MA TE KQIJA QE PO I BAJN,, EDHE PO MARTOHEN ME SERBET PO MU DUKET SE KAN PAK GJAK TE PERZIM ME SERBET. ME FALNI POR QESHTU ASHT. EDHE AI QE ME SHAN.JA Q…

 • fitim Strellci

  Ai person qe nuk e don vendin e vet nuk e di pse jeton, ai idiot qe e ka leshuar musik serbe ne ne tv klan,a i shkon ati ne mendje se ka munde me qen edhe ai i eksekutuar nga qetniket serb, nuk i shkon ne mendje se ky eshte njeri pa ndenja. Shpetoje o zot trojet Shqiptare nga disa shqiptare te mjere.
  Respekt per ata qe e dojn Shqiperin.

 • KOSOVA

  Ju lutem, pse nuk shkruani komentet tona ju po mendoni se vetem per Kosovaret nuk asht mir a,per ne jo se jo, por edhe per ju ne shqipri esht nje faqe e ZEZ per ju,edhe nga njeqind femra shqiptare.mbas dhjet vjete do ti kemi treqind, NIPER E MBESA.me gjak te atyre qe na Masakruan, ju faliminderit per mirkuptim.

 • dardani

  Turp,turp,turp nga ky televizion,skam koment!

 • Llapi

  ska faj ai po ka faj shefi i tina dhe ka faj shteti qe se qesin nga puna dhe me ja marren licencen TV Klanit per 6 muaj se paku po keta skishin fare dinjitet per ta ma te mire ishin shkijet se Shqipetaret po shihet nga martesat qe po i bajne me shkije te Serbijes dhe Kosoves i dhajne vajzat e tyre pa fare turpi dhe dalin ne Televizion dhe krekosen se si po e kalojn mire me burrat e tyre shkije po ska faj Klani po ne Gurbetqaret qe e marrum Digitalb apo Tring se te dyja po kane ja filma ja reklama Serbisht ne Digitalb disa her ka pasen filma me artista Serb Paja,Qkala Dragan Nikolliqi dhe filma serb me Partizan kurese ne Tring sedisa her i kame pa reklamat ne gjuhen Serbe reklama te Serbis e dua ti pyes keta zoterinje nga digitalb dhe nga Tring a ju ka rastesis qe ne kanalet serbe te shohin filma shqipetar apo reklama Shqipetare turp per Shqipetaret dhe TRing e DIgitalb e ju staf i nderuar i Kosova albaner po e shoh se po bani cenzur se edhe sode e kame shkerue nje tekst po ma keni shlye sedi se qka ju ka pengue shkerimi ime me sa di skame ba asnje ofendim kame shkerue asjhtu si ashte te verteten dhe qdo gje qe po i shohum ne mediume dhe me shlyrjen e shkerimit time smundeni me i mbulue te palarat e Tring Digitalb dhe disa njerezve ne Shqiperi.

 • Bujari Pejë

  Po nuk e di se çpasket prit zotëri dita e keqe shifet në mëngjez…po ti veq shiqo se kush asht i punësuar në këte medium e të tregohet vet….

 • islami

  ky person mund te jet edhe per vrasjev e arjan selimit nese edhe iris gjoni punon ne klan

 
 
 

AdetAdet Donemiadet düzensizligi
AdetAdet Donemiadet düzensizligi
Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com