Shaqir Cërvadiku,këngë për bashkëshortën që i vdiq(video)

 

Këngëtari Shaqir Cërvadiku edhe njëher u dëshmua se është këngëtar i madh .Për 30 vite me rradhë, zëri i tij ka kumbuar fuqishëm në skenën shqiptare, duke ngritur peshë zemrat e shqiptarëve dhe duke e çuar në një stad shumë më të lartë këngën shqiptare.Pothuajse në të gjitha këngët e tij, i këndohet atdhetarisë, patriotizmit, mallit për vendlindjen, si dhe dramës së kurbetit, ku mijëra kosovarë, të detyruar për shkak të pushtimit serb, kanë braktisur vendlindjen.

Madhështia  e Shaqirit kësaj radhe u dëshmua në dashurin dhe respektin ndaj familjes.Promovimin e këngë e beri në programin”Odeon” të Naim Abazit në RTK.

Zëri i ëmbël dhe interpretimi me zemër i bëri të gjithë të qajn duke e ndegjuar këngën që Shaqir Cërvadiku ja kishte kushtuar bashkëshortës që i ka vdekur 8 muaj më parë.Sh.R/KosovAlbaner.com/

 

 
 • arber topalli

  gushllimet e mija per familjen e juaj cervadiku me vjen keq per gruan e juaj shum qe e humbe me te dashuren e juaj

 • lule

  Stafi:!!!!!!!!

 • afrimi

  shaqir cervadiku ka qen dhe do te jet me i miri

 • afrimi

  ti lule me siguri e paske dasht shumm shaqen e ske mujt me realizu deshiren per me qen me te e tash fol qka mos per ta

 • hashimi

  une kam nje respekt te madhe per shaqir cervadikun edhe ti lule mos i njollos njerzit se ky eshte nje kengtare ne zemrat e shume shqiptarve sepse kjo eshte kenge qe kendohet me ndjenja percille kengen mire e pastaj fole .shaqa eshte nje kengtare shume i madhe zoti i japt gajret .

 • sinani

  shaq vazhdo vetem ksisoji vetem kenga ti pushon dhimbjete .e ti lule munsisht ha ma pak

 • jani nga lezha

  shaqir cervadiku eshte kengetari im me i preferuar.te kendofte zemra sa te jet jeta.per sa i perket komentit te lules un them qe ti fuse pak uje se mos ndryshon mendje.

 • xhimi

  ngushellime per juve dhe familjen tuaj,sa i perket kenges nuk kam fjal,jam renqethur duke e ndegjuar

 • avdi

  ngushllime juve dhe famijes jeni nderi dhe krenaria e kombit jeni shum i mrekullueshem kenga ishte shum e bukur e veshtir te ndegjohet e pes te pikoj loti
  pershendetje

 • emin perquku

  Ngushllime jeta esht e till ne ta kemi gezime dhe hidherime por nga tjetrkush mvaren kto ,andaj duhet pajtuar

 • naim troshupa

  respekt per shaqen vetem vayhda se nuk plakesh ne yemrat tana ngushllime nga yemra o shaq e ti lule shporru

 • burimi

  shum shum kengetar i mirrr gjithmon kendovsh veq veq tasht ishall per mir shaqir

 • bekim zogjani

  shum e mir genga ngushllime nga familja zogjani

 • naimi

  ngushllime zoti shaqir kam respekt t,madh per ju zoti ja u qoft gajretin e takovshi me te dashuren xhenet

 • tetova

  ngushllime per kengetarin me te dashur shqiptar si dhe familjen e tije zoti u dhashte durimin e tendjeren zoti e shperblefte me xhehnet

 • http://www.facebook.com/people/Zenel-Daqaj/100003039229312 Zenel Daqaj

  NGUSHLLIME PER BASHKSHORTEN

 
 
 

AdetAdet Donemiadet düzensizligi
AdetAdet Donemiadet düzensizligi
Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com