- KOSOVALBANER.COM -

 • Shenjat paralajmëruese të diabetit

  Maj 13, 2012 15:30

  Shenjat paralajmëruese të diabetit

  Sipas “Diabetes Association”, rreth 98% të të gjitha rasteve të diabetit i përkasin kategorisë së llojit 2 të diabetit, lloj ky i diabetit që nuk është i varur nga insulina. Me fjalë të tjera, diabeti hapat e parë i merr [...]

   
 • Ananasi lufton kancerin dhe diabetin

  Maj 13, 2012 15:29

  Ananasi lufton kancerin dhe diabetin

  Disa studime të fundit kanë zbuluar se një enzimë që gjendet në ananas e që quhet bromelin (i cili zbërthen proteinat) ndihmon në mbrojtje të formën e ADNs. Kjo aktivizon një gjen anti-kancerogjen që më pas lufton tumorët. Në disa [...]

   
 • Tiroidja, problemet qe shkakton mungesa e jodit

  Maj 13, 2012 15:28

  Tiroidja, problemet qe shkakton mungesa e jodit

  Tiroidja është një problem i shumë njerëzve. Mungesa e jodit është një ndër shkaktarët që sjell probleme me tiroiden. Mjekja endokrinologe, Yllka Themeli, shpjegon gjithçka që duhet të dimë për këtë sëmundje. Si mund ta kuptojmë nëse kemi strumë të [...]

   
 • Cilat janë efektet anësore të zbardhjes së dhëmbëve?

  Maj 13, 2012 15:25

  Cilat janë efektet anësore të zbardhjes së dhëmbëve?

  Efektet anësore mund të jenë – rritja e përkohshme e ndjeshmërisë së dhëmbit në të ftohtë dhe të nxehtë, irritimi i indeve të buta të gojës, e posaçërisht i mishit të dhëmbëve. Këto ndryshime janë të përkohshme dhe zhduken pas [...]

   
 • Shiko krejt rreth BBA5 video

  Maj 13, 2012 13:06

   

  Shiko krejt rreth BBA5 video

  Tani kur ka mbet edhe me pak se dy javë deri ne finalen e BBA5 ,gjërat po behen gjithnjë e më interesante. Te gjitha rreth BBA5 për banoret që janë mrenda ende ,por edhe per ata qe kan dal mund [...]

   
 • 10 nënat më seksi të botës

  Maj 13, 2012 12:33

  10 nënat më seksi të botës

  Ata janë engjellushat e Victoria’s Secret, më të bukurat dhe më seksi femrat e botës. Përvec kësaj, ata janë edhe nëna. Për nderë të Ditës së Nanës, Bussiness Insider ka krijuar listën e dhjetë nënave më seksi të botës.

   
 • Falsifikimi i një note verbale sfidon marrëdhëniet me SHBA-në

  Maj 13, 2012 12:10

  Falsifikimi i një note verbale sfidon marrëdhëniet me SHBA-në

  Prishtinë, 12 maj – Mehmet Morina nuk e drejton më Departamentin për Çështje Konsullore të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës. Burime të Kohës Ditore të afërta me MPJ-në kanë thënë të shtunën se Morina është suspenduar nga detyra [...]

   
 • 3 reçeta për një gjoks të bukur

  Maj 13, 2012 12:06

  3 reçeta për një gjoks të bukur

  1 — Në një litër ujë hidhni disa lule livando, hithra, kamomil dhe i lini ashtu një natë.Të nesërmen me ujin e aromatizuar bëni masazh. 2 — Merrni pak vaj bajamesh kamomil dhe pak livando…Një masazh me këtë përzierje sjell [...]

   
 • Facebook thellon depresionin dhe ndjenjën e vetmisë

  Maj 13, 2012 12:04

  Facebook thellon depresionin dhe ndjenjën e vetmisë

  Njerëzit depresivë duhet të shmangin Facebookun dhe rrjetet tjera të ngjashme shoqërore sepse ato shpesh e thellojnë ndjenjën e vetmisë. Studimet më të reja kanë treguar që njerëzit me siguri do të fillojnë t’ju injorojnë për shkak të statuseve tuaja [...]

   
 • Ban: Tensionet kërcënojnë paqen në Kosovë dhe në rajon

  Maj 13, 2012 9:40

  Ban: Tensionet kërcënojnë paqen në Kosovë dhe në rajon

  New York, 13 maj – Arrestimet e pajustifikuara, pasiviteti ndaj jo tolerancës, retorika luftëdashëse pashmangshëm çojnë në tensione të mëtejshme dhe në dhunë, thotë Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së. Këshilli i Sigurimit do të shqyrtojë të hënën në New York [...]

   
 • Thaçi tjetër

  Maj 13, 2012 9:39

  Thaçi tjetër

  Prishtinë, 13 maj – Për herë të parë që prej se është në krye të Qeverisë, Hashim Thaçi e ka ndryshuar gjuhën në drejtim të Bashkimit Europian. Tash, ai po kërkon nga BE’ja të përshpejtojë hapat për integrimin e Kosovës, [...]

   
 • Skandali i kurdisjeve favorizon Italinë për “Euro 2012″

  Maj 13, 2012 9:01

  Skandali i kurdisjeve favorizon Italinë për “Euro 2012″

  Për shumicën e përfaqësueseve, skandali i ndeshjeve të kurdisura në kampionatin vendor në prag të një turneu të madh mund të jetë shumë i dëmshëm. Mirëpo, për Përfaqësuesen e Italisë një skandal i manipulimeve mund të jetë një shenjë fati. [...]

   
 • Faleminderit, Allegri

  Maj 13, 2012 8:59

  Faleminderit, Allegri

  Andrea Pirlo tregoi pse vitin e kaluar u largua nga Milani, duke vendosur t’i bashkohet rivalit Juventus, ku fitoi Scudetton. Mesfushori italian thotë se nuk kishte besimin e trajnerit të Rossonerëve, Massimiliano Allegri, por është i lumtur që zgjodhi Bianconerët. [...]

   
 
 
 
 
 
 

Lajme tjera

 
 
 
 

AdetAdet Donemiadet düzensizligi
AdetAdet Donemiadet düzensizligi
Punuar nga: [VM] VisualMutation.Com